Čajovna není v současné době v provozu.

Milí hledající,
vítáme vás v „Avalonu“ centru rozvoje osobnosti s čajovnou a restaurací. Ocitáte se v prostoru, který je věnován osobnímu růstu člověka, zdraví, sebepoznání a vnitřní transformaci.
V průběhu roku se v Avalonu budete setkávat s různými zajímavými lidmi prostřednictvím přednášek, seminářů a kurzů, které budou zaměřeny na léčení, zdravý způsob života, psychologii, filozofii, cestovatelství a vše zajímavé.

Dáváme také možnost prezentace lidem z oblasti umění, v podobě výstav, či zajímavých hudebních vystoupení. Avalon by měl být místem povznášejícím člověka na duši a napomáhajícím uvědomit si krásu života, jeho podstatu a pravý smysl.
Legenda praví, že Avalon je ostrov, na kterém se rozprostírá keltský ráj. Je to místo klidu a míru, kam odešel král Artuš po své smrti. Místo, kde je ukryt Svatý Grál, zdroj veškerého poznání. Je zde dostatek potravy pro tělo i duši, dokonalá harmonie, kde není žádných nemocí ani jiných strastí. Na začátku existoval silný záměr stvořit prostor pro lidi, kteří se chtějí vyvíjet, učit se, zdokonalovat svoji osobnost a celkově se přiblížit k harmonii.

Místo protnuté dávnými časy, dům č.p. 46, ve kterém jsme se rozhodli uskutečnit svoji vizi a jehož původ sahá do dávného středověku, nám 5.6.2003 odkryl své tajemství. Při výkopových pracích jsme na zahrádce objevili středověkou studnu a dole v prostoru restaurace jsme nalezli keltské 2500 let staré střepy. Dnes víme, že nás k tomuto domu přivedla síla. Síla, která nás všechny nějakým způsobem řídí, když na něco jasně zaměříme svoji pozornost. Energetickým měřením zde byly nalezeny silné pozitivní vyzařovací linie. Podobně jako je stavěn tento dům, situovali staří druidové své chrámy. Po celé délce domu jsou pozitivní vyzařovací zóny, to aby se lidé žijící v domě co nejvíce uvolnili a načerpali sílu. Naše čajovna Vám chce umožnit odpoutat se od každodenního shonu a přenést se tak trošku do jiného světa bez starostí a stresu. Je situována do symboliky čtyř živlů – oheň, voda, země a vzduch, jejichž všudypřítomná
krása nás provází na každém kroku. Zastavme se v běhu života a prožijte chvilku pohody v příjemném prostředí, se svými přáteli, či jen sami se sebou. Odložit myšlenky, nechat čas plynout a prostě jen být…

Máte také možnost využít prostor pro terapie, kde se můžete setkat s alternativním léčením těla i duše. Například harmonizace pomocí Reiki energie, psychoterapie, hlubinné odblokování různých psychických i fyzických potíží, reflexní terapie, masáže a další. Čajovna Vám poskytne možnost relaxace a odpočinku a vzbudí ve Vás schopnost naladit se na svět vnitřního ticha.
Uvolněte se, pozvedněte šálek čaje, vdechněte jeho vůni a nechte se unášet…

S miskou čaje lze dosáhnout
opravdového míru a mírumilovnost,
která vyzařuje z misky čaje, lze sdílet.

Sóšicu Sen X.V.

První šálek svlažil mé hrdlo a rty,
druhý rozptýlil mou samotu;
třetí vyhnal beznaděj z mé hlavy,
prohloubil dojmy z knih, které jsem četl
po čtvrtém jsem se začal lehce potit
a s potem odcházely všechny nesnáze.
Pátý šálek očistil každý kousek mého bytí.
Šestý mne přiblížil k nesmrtelnosti.
Sedmý je poslední, co zvládnu
Jsem unášen…

Lu Tchung

Příběh čaje se začíná odvíjet v číně. Má za sebou více než tisíciletou historii a kulturní vývoj. Má stovky rozličných chutí a vůní, je to nápoj dokonalé harmonie a lidského
souznění. Zahání únavu, zvyšuje imunitu vůči nemocem, funguje jako lehké afrodisiakum a prokazatelně prodlužuje život.
Čínští vzdělanci ho pokládali za nejkultivovanější nápoj, Tibeťanům se stal prostředkem k přežití na nekonečných cestách po nehostinných himalajských pláních. Japonsko dalo čaji kultivovanou podobu v podivuhodném obřadu, kde sebemenší pohyb má přesně určenou roli a filozofický význam. Stopa prvního čajového krůčku se ztrácí v šeru legend.
Číňané přisuzují čaji božský původ. Vypráví se, že čaj kolem roku 2700 př. n.l. objevil císař Šen-nung, což znamená v překladu Božský rolník. Byl to objevitel pluhu, zakladatel obchodu, skvělý léčitel a zakladatel hygieny.

Protože měl průhledné tělo a vnitřnosti, mohl prý velmi dobře pozorovat účinky rozličných rostlin na lidský organismus. Všiml si toho, že pokud voda na pití přejde varem, zabrání se mnoha chorobám. Když si jednou na svých toulkách nad svým ohništěm převařoval vodu, napadaly mu do kotlíku lístečky nedalekého keře čajovníku. Sklonil se, aby je vyndal a strnul v údivu nad příjemnou vůní vznášející se nad nádobou.

Neodolal, vzniklý odvar ochutnal a byl okouzlen jemnou natrpklou chutí a téměř okamžitými osvěžujícími účinky. Navíc se ve svých průsvitných útrobách přesvědčil o léčivé, pročišťující schopnosti čaje. Proto, když při svých výzkumech snědl jedovatou rostlinu, léčil se žvýkáním čajových lístků.
S každým douškem čaje se budete dotýkat historie i přítomnosti, s každým přivoněním budete spjati s lidmi žijícími v dobách minulých i budoucích.

Základní druhy čajů

Bílý čaj
Čaj, zhotovující se z křehkých mladých pupenů, které se otrhávají ještě před rozvinutím a poté se suší. Pupeny si zachovávají stříbřitě bílý vzhled a poskytují velmi světlý
nálev slámově žluté barvy. Produkuje především Čína a Srí Lanka.

Zelený čaj
O zeleném čaji se obvykle mluví jako o nefermentovaném. Čerstvě otrhané lístky se nejdříve nechají zavadnout a pak se tepelně ošetřují, aby se zabránilo fermentaci (oxidaci).

Žlutý čaj
Speciálně fermentovaný, někdy označovaný jako nefermentovaný čaj.

Olong
Je všeobecně znám jako částečně fermentovaný čaj, u kterého byl proces fermentace v „půli cesty“ zastaven sušením. Jsou to čaje vysoce ceněné, vhodné do více nálevů. Jsou vhodné pro přípravu v zongu. Produkuje se hlavně v číně a Tchaj-wanu.

Černý čaj
Je zcela fermentovaný.

Čína

Předpokládá se, že v Číně byl čaj známý už několik tisíc let před začátkem letopočtu. Již slavný čínský lékař Chua Tchuo se ve svém díle za 3. století zmiňuje o příznivém působení čaje na schopnost soustředit se a zvýšení pozornosti.
V Číně je největší škála nejkvalitnějších čajů na světě, z nichž mnohé se dodnes zpracovávají ručně. Je to kolébka čajovníku.

Naše čínské čaje jsou dovážené čerstvé rovnou z Číny z provincií, proto skýtají maximální kvalitu a je z nich možno udělat 3, 6 až 8(Pu Erh) nálevů velmi dobré kvality, jsou-li připravované například. způsobem Kung-fu nebo v zongu.

img


Zelené Čaje
Tyto zelené čaje jsou pro svou vyjímečnou kvalitu obzvlášť vhodné pro přípravu v Kung Fu soupravě.

Xiang Cha – 3 nálevy – 74,- Kč
Výborný čaj velmi vysoké, nadprůměrné kvality z hory Wu-yi z oblasti Fujianu (Fujian je rozlohou větší než ČR a pěstuje se tam až 800 druhů čaje). Nálev jemné, znamenité chuti a nádherné vůně.

img

Xi hu Long jing „Dračí studna“ – 3 nálevy – 75,- Kč
Je opředený legendou a označován za nejlepší čínský čaj všech dob. Je proslavený svým povzbuzujícím účinkem a delšími naplocho slisovanými lístky, kterése po zalití rozvinou v trojlist. Nejlepší sorty obsahují pouze jeden pupen s jedním přilehlým lístkem. Vynikající čaj velmi vysoké kvality, nefritově zelené barvy, čirého nádherně voňavého žlutého nálevu,
vyzrálé chuti s nasládlým závěrem.

Xi hu Long jing „Dračí studna“ – 2 nálevy – 75,- Kč
Proslulý čaj jehož historie sahá až do 8. století, který vznikl v provincii Če-tiang ve vesnici zvané Dračí studna. Velmi dobrá kvalita tohoto čaje, skýtá čirý nálev nezapomenutelné, vyvážené a typické chuti.

Bi Lo Chun „Zelené spirálky jara“ – 2 nálevy – 75,- Kč
Přiléhavě nazvaný čaj z oblasti Tiang-su, zajímavý drobnými lístky s vysokým obsahem tipsů-bílých chloupků. Čaj velmi vysoké kvality, žlutozeleného nálevu, v chuti jedinečně čistý a svěží , nepatrně sladký s ohromující chutí.

Mo Li Hua Cha – Jasmínový – 1 nálev – 72,- Kč
Čaj značné kvality proslulý svou vůní a zvláště v severní Číně konzumovaný 90 procenty obyvatel. V tradiční čínské medicíně se používá jako lék na žaludeční potíže, ztrátu chuti k jídlu a bolesti v podbřišku.


Bílé Čaje
Bai Mu Dan „Bílá Pivoňka“ – 2 nálevy – 75,- Kč
Čaj čirého, světlého nálevu se svěží vůní a hladkou sametovou chutí.

Shou Mee „Obočí dlouhého věku“ – 1 nálev – 65,- Kč
Velejemný, hladký aromatický čaj, lehce nasládlé bylinné chuti.


Wu-Long(Oolong)
Polofermentovaný čaj u kterého byl proces fermentace „v půli cesty“ zastaven sušením. Vysoce ceněný vhodný na více nálevů. Tyto Oologny jsou vhodné pro přípravu až 6 nálevů. Jsou určeny především pro přípravu v Kung-Fu soupravě, ale také si je můžete vychutnat připravené v konvičce.

Tie Kuan Jin Chuan Jin Gue „Železná bohyně“ 3 nálevy – 88,- Kč
Jeden z nejslavnějších oolongů nesoucí jméno bohyně Kuan Jin, bohyně milosrdenství, jež se vzdala nirvány, aby mohla pomáhat lidem. Legenda praví, že od ní pochází tento čaj lahodné intenzivní chutě, nasládlé lehce balzamické vůně.

Gui Hua „Květinový oolong“ – 2 nálevy – 78,- Kč
Oolong pocházející z jižní Číny, vyznačující se výraznou květinovou vůní a charakteristickou chutí.

Tung Ting – 3 nálevy – 86,- Kč
Oolong pocházející z oblasti Fujian, dávající oranžovozelený nálev, hladké jemné chuti.


Tmavé čaje – červené
Quimen „Keemun“ – 1 nálev – 65,- Kč
Je jedním ze čtyř nejlepších černých čajů světa. Chutí připomínající prý chléb, vyndaný přímo z pece. Díky své síle a bohatství chuti je mimořádně skvělý s mlékem a dokonce i cukrem.

img


Tmavé čaje – Pu Erh
Tento čaj proslul svými léčebnými účinky. Používá se jako lék proti poruchám trávení a průjmu, zrychluje metabolismus a velmi dobře podporuje hubnutí.
Pu Erh je jemný čaj vhodný pro mladé i staré, zdravé i churavé. Chuť Pu Erhu se popisuje jako vyvážená, avšak kdo na něj není zvyklý, možná nedocení jeho „zemitou“ nebo snad lépe „zatuchlou“ příchuť.

Pu Erh(11 let) – 2 nálevy – 78,- Kč
Kvalitní Pu Erh s charakteristickou chutí.

img
 

Japonsko

V Japonsku začínají pěstovat čaj mniši kolem 8. století. K jeho rozšíření však došlo později. Svěží vzhled lístků lehce vonících mořem a originální, příjemně trávová chuť těchto čajů je výsledkem dlouhých staletích zušlechťování a zdokonalování.
Tato země dala vzniknout čajovému obřadu Kung Fu, což je rituál, během jehož průběhů je nutné soustředit se na určité úkony, vedoucí k osvobození a osvícení.

Kung-Fu čajový obřad
Výraz Kung-Fu znamená zhotoveno s neobyčejnou zručností a péčí a zároveň znamená uvolnění, či vychutnání. Označuje jak způsob zpracování čaje, tak způsob přípravy čaje. Na tento čajový rituál se používají miniaturní isingské servisy a rituální Kung-Fu stoleček.

img


Zelené čaje
Gyokuro „Perlová rosa“ – 3 nálevy – 89,- Kč
Nejkvalitnější a nejjemnější japonský čaj, k jehož výrobě se používají lístky z prvního jarního sběru. Je neobyčejně povzbuzující, smaragdové barvy, hladké travnaté chuti s opojným hořkosladkým zadním tónem. Pro svou vyjímečnou kvalitu je možno po vypití čaje sníst čajové lístky.

Sencha – 2 nálevy – 68,- Kč
Čaj dobré kvality vhodný jak pro běžnou, tak pro vyjímečnou příležitost. Má čirý nálev jemné květinové vůně s typickou mírně nahořklou lahodnou chutí, která později sládne na jazyku. Bohatý na vitamín C.

Bancha – 1 nálev – 65,- Kč
Připravuje se z velkých hrubých listů, má plnou a travnatou chuť. Díky nižšímu obsahu kofeinu je vhodná i pro děti. Žlutozelený nálev skýtá bylinnou až kořeněnou vůni, chuť je plná, mírně hořkosladká.
Gemaicha – 1 nálev – 64,- Kč
Svérázný čaj vyrábějící se smícháním Banchy a neleštěné pražené rýže. Poskytuje osvěžující, světle hnědý nálev s jemným ořechovým a nahořklým tónem. Japonci ho pijí k jídlu.


Stimulující účinek tohoto nápoje
harmonizuje dvě zdánlivě protikladné věci
- bystří vědomí a uvolňuje napětíJohn Blofeld

 

Nepál

Téměř celý Nepál leží v Himalájích, na jeho území se nacházejí nejvyšší vrcholky světa. Přibližně kolem roku 1860 zde začíná pěstovat čajovník rod Ránů. Nepálci často
pijí čaj s mlékem, ke kterému se přikusuje chléb puri.
Někdy přidávají k čaji koření jako kardamon, hřebíček a skořici. Podobně jako v Tibetu se i na území Nepálu pije solený čaj s jačím máslem. Nepálský čaj má průměrnou a
vyšší kvalitu a díky vysokohorskému klimatu by se dal srovnat s Darjeelingem.


Šálek čaje po jídle
drží doktora stranou.
Čínské přísloví

img


Černé čaje
Nepal Maloom – 1 nálev – 64,- Kč
Čaj sladce ovocné až květinové vůně, s plnou, mírně medovitou, jemně hořkou chutí.

Nepal Kanyam – 1 nálev – 65,- Kč
Velmi dobrá třída nepálského vysokohorského čaje s příjemnou chutí a tmavšího nálevu.

img
 

Indie

Pěstování čaje v Indii začíná na konci 18. století a je spojeno s anglickým koloniálním vlivem. V roce 1823 Robert Bruse v Asámu v Indii nalezl planě rostoucí čajovník, z něhož si domorodci připravovali nápoj.
Zanedlouho se pěstování čaje v Indii velmi rozšířilo, dnes se čaj pěstuje především v severovýchodní, severozápadní a jižní části. Od čínského čajovníku se tento druh liší dvojnásobně velkými listy. Nejznámější oblasti pěstování čaje jsou Darjeeling, Assam a Nilgiri. Nejkvalitnější, nejušlechtilejší a také nejdražší z indických čajů je Darjeeling.


Černé čaje
Darjeeling Ging – 1 nálev – 66,- Kč
Vynikající podzimní darjeelingský čaj, vyznačující se listem tmavšího charakteru. Má výtečnou harmonickou chuť.

Nilgiri Parkside – 1 nálev – 64,- Kč
Čaj z oblasti Nilgiri neboli Modré hory, vyznačující se silným nálevem a výraznou chutí.


Každá překážka umožní urazit další kus cesty.
Albert Camus

Ceylon (Srí Lanka)

Čaj se zde pěstuje již několik století dokonce až ve výškách 2300m nad mořem. Jedná se především o černé čaje, jež jsou oblíbené pro svoji říznou a silnou chuť.

Ceylon Yalta – 1 nálev – 64,- Kč
Čaj vysoké třídy a výtečné kvality. Nálev má decentně medově nasládlou chuť.

img
 


Pijeme čaj, abychom zapomněli
na rámus tohoto světa.
Tchien-I-Cheng

Tchaj-Wan

Název Formosa(tj. Překrásný), který Tchaj-wanu dali portugalští kolonisté, se dodnes zachoval v názvech zdejších čajů. V Tchaj-wanu se čaj pěstuje od 17. století, sklizeň tam probíhá 4x-6x ročně. Tchaj-wan má společnou historii i kulturu s Čínou. Jeho obyvatelé preferují částečně oxidované čaje, kterými je ostrov vyhlášen.


Černé čaje
Formosa Tung Ting Oolong „Mrazivý vrcholek“ 3 nálevy – 86,- Kč
Je pokládán za nejlepší tchajwanský čaj. Jde o slabě fermentovaný oolong, který dává oranžovozelený nálev jemné, hladké chuti.

img
 

Čaj a voda dává každému život.
Jason Goodwin


Arabské čaje a nečaje
Obyvatelé Arábie pijí také čajový nápoj ve velkém měřítku. Zemí, která je pěstitelem a zpracovatelem čajovníkových listů je Turecko, i když obecně se o této zemi neví, neboť čajovníkový list exportuje jen velmi zřídka.

Šaj bil Hel – 66,- Kč
Černý čaj s kardamonem. Slazený

Šaj bil nana – 68,- Kč
Černý čaj s marockou mátou.

Šaj bil los (0,2l) – 66,- Kč
Šálek černého čaje s cukrem a opraženými mandlemi.

Sahlep (0,15l) – 58,- Kč
Nápoj hustší konzistence dochucen zázvorem a muškátovým oříškem. Sladký.

Spěch je nejhorší nemocí naší doby.
Arabské přísloví.


Africké čaje a nečaje – Rooibos
Pěstuje se pouze na plantážích Jižní Afrika. Obsahuje železo, fluor, měď, vitamin C, sodík, draslík, vápník, mangan, atd. Doporučuje se zejména na tišení podrážděnosti, bolest hlavy, nespavost, tlumí napětí a depresi, pozitivně působí na zvýšený krevní tlak.
Neobsahuje žádný kofein, proto je velmi vhodným nápojem pro děti a má uklidňující účinek na centrální nervovou soustavu. Pomáhá při odstranění žaludečních a zažívacích problémů. Je to přirozené antihistaminikum a působí pozitivně při alergiích, astmatech, utišuje ekzémy a svědění.

Rooibos Zelený – 65,- Kč
Purpurový, voňavý nápoj s mírně nasládlou chutí.

Rooibos Red Fruits – 65,- Kč
Nápoj připomínající chuť červeného ovoce.

Rooibos Mint – 65,- Kč
Ochucený marockou mátou, velmi osvěžující, mírně
natrpklé chuti.

Rooibos Karamel – 65,- Kč
Nápoj s nasládlou karamelovou chutí.

Rooibos Blood Orange – 65,- Kč
Lehce nakyslá chuť připomínající citrusy.

Nana(marocká máta) – 52,- Kč
Neobyčejně osvěžující nápoj.

Le Tuareg – 64,- Kč
Tradiční čaj oblíbený zvláště v Maroku. Nálev nesmírně silné a plné chuti, osvěžujícího a povzbuzujícího účinku.


Musel jsem pít mnoho čaje,
protože bych bez něj nemohl pracovat.
Čaj ze mě uvolňuje nápady,
které dřímají v hlubinách mé duše.Lev Nikolajevič Tolstoj
 


Jižní Amerika nečaje
Lapacho – 1 nálev – 65,- Kč
Je produkt z vnitřní kůry jihoamerického stromu Tecome Lapacho, které v oblasti And dosahují stáří až 700 let. V tradiční medicíně Inků je po tisíciletí užívaný pro své blahodárné účinky. Pomáhá k vyplavení nečistot z těla, např. těžkých kovů, posiluje imunitní systém, má protizánětlivé účinky, odstraňuje chudokrevnost a normalizuje činnost pohlavních orgánů.

Maté – nazývané „Zelené zlato Indiánů“
Je to list cesmíny paraguajské a dnes je nejoblíbenějším nápojem Jižní Ameriky. Pro svůj vysoký obsah kofeinu je alternativou k černé kávě. Má pozitivní vliv na činnost mozku, přičemž práci
srdce nezatěžuje. Obsahuje aminokyseliny, vitamíny C, B1, B2 a minerály Horčík, Mangan, Železo a Vápník.

Maté Rancho, zelené – 64,- Kč
Maté Pampero, pražené – 65,- Kč
Maté s karamelem a červeným vínem – 82,- Kč
Maté Carnival – 66,- Kč

Pití čaje je jako klidná, příjemná procházka zahradou
a pití kávy jako kvapná cesta do kanceláře.
 

img


Ovocné čaje
Babiččina zahrádka – 1 nálev – 62,- Kč
Květy ibišku, černý a červený rybíz, kousky jablka,
jahod a červené řepy, ostružiny, maliny, bezinky, listy černého rybízu.

Indiánské léto – 1 nálev – 62,- Kč
Květy ibišku, borůvky, hroznové víno, bezinky, černý rybíz.

Bora Bora – 1 nálev – 62,- Kč
Květy ibišku, borůvky, růže a slézu, kousky jablka a pomerančové kůry, ananas.

Cukr – 7,- Kč
Med – 10,- Kč

Čaj – šálek, který rozveselí, ale neomámí.
William Cowper


Byliny a bylinky
Od pradávna používali naši předkové byliny, jejichž léčebné účinky velmi dobře znali. Dříve to byli jediné léčebné prostředky a i dnes se k nim navracíme.

Meduňka – 62,- Kč
Bylina s medovou chutí. Proslulý lékař a přírodovědec Paracelsus ji nazval elixírem života. Působí pozitivně na psychiku i nervovou soustavu. Uklidňuje bušení srdce, dýchací a zažívací potíže.

Černý bez – 62,- Kč
Je prvotřídním lékem na všechny choroby z prochladnutí. Vyvolává pocení a čistí zahleněné průdušky. Má močopůdné účinky. Pomáhá při bolestech hlavy, zubů a uší.

Divizna velkokvětá – 62,- Kč
Uvolňuje hleny, léčí sliznici, čistí průdušky a plíce. Posiluje slabou menstruaci a používá se i jako kloktadlo.

Šalvěj lékařská – 62,- Kč
Má silný antibakteriální účinek. Uplatňuje se při paradentóze a zánětu dásní. Odstraňuje noční pocení a pomáhá při přepracovanosti a nervozitě.

Máta peprná – 62,- Kč
Povzbuzuje a posiluje organismus. Uvolňuje křeče v žaludku a zvyšuje chuť k jídlu. Zlepšuje vylučování žluči a odstraňuje plynatost.

Lípa velkolistá – 62,- Kč
Známý lék proti chřipce, má schopnost odstraňovat horečku. Zřeďuje krev, tím preventivně působí proti zánětu žil, angíně pektoris a infarktu.

Pelyněk pravý – 62,- Kč
Používal se již ve starém Řecku a Egyptě. Léčí žaludek a zažívací ústrojí. Používá se při nemocech jater, žlučníku a dvanácterníku. Chrání organismus před nachlazením.

Řepík lékařský – 62 Kč
Je to univerzální lék na všechno. Léčí choroby vnitřních orgánů. Zastavuje průjmy, používá se při kloubních onemocněních a posiluje obranyschopnost organismu.

Šípek – 62,- Kč
Je používaný k prevenci proti nachlazení a chřipce, podporuje pocení. Lze jej použít při léčbě ledvinových onemocnění.

Yzop – 62,- Kč
Působí na trávení, zlepšuje dýchání, celkově vnitřně zahřívá organismus a silně energetizuje.

Mateřídouška – 62,- Kč
Velmi léčivá bylinka, působící na trávení, proti nadýmání, vynikající na menstruační potíže. (Recept na úpravu cyklu či bolestivosti: tento čaj pít 10 dnů denně, před počátkem menstruace)

Řebíček – 62,- Kč


Míchané nápoje
Indické Lassi 0,3l – 58,- Kč
Sametově jemný ovocný nápoj, nasládlé chuti.

Horké mléko se skořicí a medem 0,3l – 45,- Kč

Arabský Sahlep 0,25l – 58,- Kč
Nápoj hustší konzistence dochucen zázvorem, skořicí a muškátovým oříškem. Sladký.

Yogi spice – 78,- Kč


Oříšky
Pistácie – 35,- Kč
Kešu oříšky – 35,- Kč
Mandle ve skořici – 35,- Kč
Lískové oříšky v čokoládě – 35,- Kč

Kde je čaj, je nadějeSir Arthur Pinero
 


Vodní dýmky – 100Kč
Vodní dýmka se zrodila asi před třemi sty lety v Indii a rozšířila se přes Írán a Turecko po celém světě. Pokuřování vodních dýmek je záležitostí příjemnou, protože chuť arabského tabáku je jemná, chutná, velmi dýmná a vůně je příjemná. Arabové pokuřují vodní dýmku při práci, volných chvílích, při čtení knih, když hrají hry, atd. Mezi kouřením vodních dýmek a kouření cigaret je velký rozdíl.
V prvé řadě vodní dýmku nekouříte přes papírek, kvůli kterému se do Vás dostává dehet. Za další cigareta obsahuje od 0,1mg do 2mg nikotinu, avšak celý obsah korunky s arabským tabákem je 0,03mg.
Dále převážná část nikotinu zůstává ve vodě, která působí jako filtr.

Kouření dýmky trvá cca 45min.
Dýmky podáváme od 18 let.

Tabáky dle aktuální nabídky…

Lidé svěřují své životy tomu, čemu věříRichard Bach
 


Čaj jako zázračný lék
Čaj se už ode dávna považuje za léčivý nápoj a lidé měli po staletí možnost ověřit si jeho léčebné účinky. V současnosti probíhá velké množství výzkumů, které se zabývají bádáním tohoto velmi zajímavého fenoménu.
Čaj se vyznačuje širokým spektrem pozitivních účinků na lidský organismus a některé z nich bychom Vám rádi přiblížili. Jedny z nejzajímavějších jsou protirakovinotvorné, dále pití čaje snižuje výskyt nádorových onemocnění, působí proti různým srdečním a cévním chorobám, pozitivně reguluje krevní tlak a snižuje hladinu cukru acholesterolu v krvi.

Čaj má schopnost odbourávat z těla různé škodlivé látky a dokonce pomáhá obnovovat činnost střevní mikroflóry. Zelené i černé čaje působí výborně při chřipkových nákazách a onemocněních z prochlazení organismu, mají mikrobiální a antivirový účinek. Jejich pití zvyšuje obranyschopnost organismu a snižuje výskyt zubního kazu.
Velmi pozitivně působí na zvýšení tělesné i duševní aktivity a navozuje až stav euforie. Celkově příznivě působí na centrální nervovou soustavu a psychiku člověka.
Výzkumy z oblasti sledování léčivých vlastností čajů doporučují, aby se čaj používal jako preventivní prostředek proti katarům horních cest dýchacích. Také posiluje oslabenou srdeční činnost, rozšiřuje mozkový cévní systém, následkem čehož je možné snížit bolestivé stavy hlavy, jakož i celkovou únavu organismu. Čajovníkový list je nejbohatším přírodním zdrojem
vitaminu P. Za staletí pití čaje je vyzkoušené a ověřené, že čaj v zimě organismus zahřeje a v horkých dnech příjemně osvěží, obecně působí jako životabudič.